Как выгодно продавать арестованное имущество на электронных площадках

Приймати участь в будь-якому вигляді торгів можна не безпосередньо, а за допомогою реєстрації на найпопулярнішій майданчику Української універсальної біржі https://sale.uub.com.ua/ru/filter/arrested-property.

Саме дана торгова площадка має необхідний вид акредитації, а значить підключена до центрального серверу Прозорро.

Арештованемайно

Досить часто у вигляді лота на аукціонах, які проходять на Українській універсальній біржі, виступає арештоване майно. Таке майно свого часу було пред’явлено у вигляді застави, але через невиконання боргових зобов’язань було заарештовано і не викуплено. Таке майно переходить на баланс банку, який в свою чергу визнаний офіційно неплатоспроможним. Банки в такому статусі піддаються ліквідації разом з усією масою, цим питанням займається Фонд гарантування вкладів.

Саме Фонд вдається до інвентаризації та обліку всіх активів, які і виставляються у вигляді лотів через електронну платформу Прозорро. Арештованим майном в більшості випадках виступають:

  • невидимість, а саме житлові приміщення, земельні ділянки, а також нежитлові приміщення;
  • рухоме майно, яке найчастіше представлено у вигляді транспортного засобу, оргтехніки або побутових приладів;
  • права вимоги відповідно до кредитного договору.

Та все це майно може стати заарештованим і бути виставленим на торг, якщо відведений на оплату час минуло й є документальне підтвердження непрацездатності. Стати власником такого майна може кожен бажаючий, який зареєстрований на Українській універсальній біржі.

Як продається арештоване майно на території України

Продаж арештованого майна, як рухомого, так і нерухомого, може відбувається за допомогою проведення торгів на будь-якій торговельній площадці, підключеної до системи Прозорро. В основному таким майданчиком виступає найпопулярніша Українська універсальна біржа, яка має досить високий рівень акредитації, виданий Міністерством економічного розвитку і торгівлі України. У деяких випадках відбувається переуступка боргових зобов’язань, але після обговорення такого варіанту з представниками банку.Опубликовано 12.11.2020 lucid в категории "Блог